Kronika

Juniorský maraton 2022 Praha

28.4.2022

Po 3 letech se naše škola mohla opět zapojit do celostátní soutěže družstev v běhu Juniorský maraton 2022.

Krajské kolo proběhlo v úterý 26.4.2022 v Praze v areálu Výstaviště Holešovice současně s přeborem Prahy. Na startu se sešlo celkem 77 štafet a více než 750  běžců společně se štafetami učitelů.

Naší školu reprezentovaloi 6 chlapců a 4 dívky. Cílem bylo zlepšení času z posledního ročníku 2:59:35. a posun v tabulce družstev.

Závod se nám podařilo skvěle rozběhnout a před polovinou závodu jsme byli v čele středočeských štafet. To jsme však ještě netušili, že za příbramské a benešovské gymnázium budou v závěrečných úsecích nastupovat atleti a triatlonisté závodící pravidelně na mistrovství republiky. Velmi dobrá byla i parta studentů z Hořovic.

Po statečném a nervy drásajícím závěru nakonec finišmanka Šárka Flachsová  doběhla v čase 2:49:06 Tento skvělý čas nám zajistil 3. místo v přeboru středních Čech a 6. celkově.

Díky výborným výkonům celé naší štafety se nám podařilo splnit oba stanovené cíle a důstojně reprezentovat Gymnázium Karla Čapka.

Všem našim sportovcům patří velká gratulace.