Kronika

Basketbalový turnaj, biatlonový závod

25.2.2010

11.2.2010 se uskutečnil basketbalový turnaj mezi 1.ZŠ, 2.ZŠ a GKČD.

V mladší kategorii nás reprezentovali zástupci primy a sekundy, děvčata skončila na 3. místě, chlapci na 2. místě. Ve starší kategorii nás reprezentovali zástupci tercie a kvarty, obě družstva skončila na 3. místě. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

Netradiční sport si vyzkoušeli Jan Fiala, Jakub Lojek a Matěj Melnar.

24.2.2010 1.ZŠ v Dobříši pořádala biatlonový závod, ve kterém účastníci kombinovali vždy 3 okruhy na běžkách, střelbu ze vzduchovky ve stoje, opět 3 okruhy a střelbu vleže. Nejdříve se běžel štafetový závod, ve kterém startovali za školu 3 závodníci a naše družstvo v něm obsadilo pěkné 2. místo.

Poté následoval závod jednotlivců, ve kterém závodníci za nenastřílené pokusy běhali trestná kola jako při opravdovém biatlonovém závodě. Matěj Melnar obsadil jen těsně 2. místo, Jan Fiala (nejmladší účastník závodu) obsadil 4. místo.

Byl to moc pěkný a netradiční závod a na příští rok plánujeme při dobrých sněhových podmínkách tento závod uspořádat pro více škol.